Header

Elektroinstalace a zabezpečení budov

Společnost MICROCOMP s.r.o. nabízí pro nejrůznější typy objektů realizaci komplexního elektronického systému vybaveného nejmodernější zabezpečovací, protipožární, komunikační, satelitní, výpočetní a jinou technikou podle Vašich požadavků.

Nabízené elektrosystémy:

 • elektroinstalace
 • elektronická zabezpečovací signalizace (EZS)
 • elektronická požární signalizace (EPS)
 • domácí dorozumívací technika
 • strukturované kabeláže
 • optické trasy
 • satelitní technika (SAT)
 • kamerové systémy (CCTV)
 • přístupové systémy
 • docházkové systémy
 • systémy ozvučení

Elektronická zabezpečovací signalizace

Elektronická zabezpečovací signalizace Elektronickou zabezpečovací signalizaci (EZS) navrhujeme vždy podle konkrétních požadavků a potřeb zákazníka a dále s přihlédnutím na stupeň zabezpečení jednotlivých objektů. EZS lze dodat a nainstalovat i v bezdrátové podobě, což vyřeší problém v případě, že je byt nebo dům již dokončen a nelze zhotovit potřebná kabeláž. Požadovaný objekt navrhneme, nainstalujeme a připojíme na pult centralizované ochrany (PCO). Na objektech provádíme pravidelnou prohlídku funkčnosti systému, čímž můžeme zajistit 24-hodinový servis. Všechny tyto služby provádějí vyškolení pracovníci z dlouhodobou praxí.

Elektronická požární signalizace

V oblasti elektronické požární signalizace (EPS) jsme připraveni navrhnout nejvýhodnější protipožární systém. Elektronickou požární signalizaci lze použít i jako doplněk k EZS pro přenos na PCO. Operátoři sledují požární zónu na PCO 24hodin a v případě narušení vyšlou výjezdovou skupinu na místo požáru. Výjezdová skupina vyhodnotí zda přivolat hasiče nebo počínající požár zlikviduje sama. Tím se v mnoha případech zamezí tzv. ZNEUŽITÍ TÍSŇOVÉHO VOLANÍ

Strukturované kabeláže

Strukturovaná kabeláž je v současné době nejvhodnější řešení realizace datových rozvodů v objektu. Její maximální výhodou je univerzálnost, kdy právě vybudované rozvody jsou již připraveny na technologie, které ještě neexistují. Strukturovaná kabeláž se používá pro rozvody počítačových, telefonních a jiných speciálních datových rozvodů.

Satelitní technika

Satelitní technika Naše firma se zabývá i problémem přechodu na digitální vysílání. V prodejně firmy lze zakoupit Set top box, čímž lze vyřešit vzniklý problém a zákazník může dále sledovat volně přístupné programy. V případě sledování placených programů nabízíme satelitní komplety vč. montáže, dodávky karet CS LINK a SKI LINK a nastavení programů pomocí měřících přístrojů.

Kamerové systémy

Zájem o použití videotechniky pro zabezpečení objektů v poslední době značně vzrůstá. Tyto systémy jsou vhodné především jako podpora klasické EZS, v některých speciálních případech však může elektronické videostřežení část úloh EZS přímo převzít. Vedle známých aplikací v obchodních domech videotechnika slouží zejména v oblasti venkovních ochran ve spojení s mikrovlnnými či infračervenými bariérami. Zjišťuje též dálkový dohled pomocí kterého může majitel sledovat dění ve svém objektu například i na dovolené. V nabídce máme různé druhy kamerových systémů.

Přístupové systémy

Přístupové systémy slouží pro řízení přístupu oprávněných osob do konkrétních dveří ( brány, turnikety, závory) v daném časovém intervalu. Pracují jako jednosměrné nebo obousměrné. Umožňují také například ovládat přístup na jednotlivé pracovní stroje (ochrana před nedovolenou manipulací). V přístupových systémech se uplatňují tři principy:

 • identifikace (vložení karty, vložením kódu, bezkontaktní čtečka)
 • kontrola oprávněnosti (má uživatel právo vstoupit do těchto dveří)
 • akce (uvolnění dveřního zámku, bariéry, závory, magnetického uvolňovače, atd.).

Docházkové systémy

Slouží k evidenci odpracované doby tak, že evidují příchod a odchod z určitého vstupního bodu (např. vrátnice), přičemž dokáží rozlišit různé druhy odchodu (konec pracovní doby, služebně, lékař, oběd, saldo, atd.). Každá z těchto událostí má na terminálu vlastní dotykový bod, což je velmi výhodné z hlediska jednoduchosti obsluhy. Čtecím terminálem je možno ovládat i vstupní dveře nebo vytvářet podklady pro zpracování mezd, stravenek apod.

Digitální systém domácích telefonů

Digitální systém domácích telefonů Profesionální systémy domácích telefonů do obytných budov. Tento systém je vhodný pro instalace do obytných budov, panelových domů atd. Audio telefony jsou propojeny dvoudrátově paralelně, adresným nastavením je každému telefonu přiřazeno číslo, které je po zadání z klávesnice vyvoláno. Hovor tabla s příslušným telefonem není možno odposlouchávat z jiného telefonu, jak to je u běžných analogových systémů. Jednoduchým propojením více jednotek CDNP lze docílit více vchodového systému obsluhy, je možno definovat rozsahy obsluhovaných čísel atd. Nastavením jednotky docílíte přizpůsobení práce zařízení dle Vašich požadavků jako například délku sepnutí zámku, změna kódů pro otevírání zámku aj. Profil ústředny je vyroben ze slitiny hliníku, což zajišťuje vysokou odolnost vůči zničení a různým atmosférickým vlivům.

Created by © SuGi-WebDesign.cz 2009-2010